Sytuacje, w których potrzebujemy pomocy prawnej, często utrudniają podejmowanie wyważonych, przemyślanych decyzji. Jednak tę dotyczącą wyboru adwokata powinniśmy podejmować z rozsądkiem, aby dobrze zadać o swoje interesy. Warto przy tym znać kilka kluczowych zasad. Wydawałoby się, że wybór jest prosty. Jeśli potrzebujemy pomocy prawnej wpisujemy w internetową wyszukiwarkę hasło „kancelaria adwokacka” i dodajemy nazwę miasta, z którego pochodzimy np. Radom, Warszawa. Przed nami wyskakuje wiele ofert. Tylko czy wiemy, którą z nich wybrać? Czym się kierować – wyglądem strony internetowej, czy zawartymi na niej referencjami? A może lepiej wybrać się na spacer po mieście i szukać kancelarii? Ale w takiej sytuacji wybrać tę położoną w najlepszej lokalizacji, czy na uboczu? A może jest jednak jakiś inny, lepszy sposób?

specjalizacja

Chcesz swoją sprawę oddać w ręce profesjonalisty? Sprawdź, czy prawnik ma doświadczenie w sprawach podobnych do twojej. Im więcej czasu „siedział” w skomplikowanych przepisach z konkretnej dziedziny prawa, tym lepiej powinien poradzić sobie z kolejnymi. Przykładowo: jeśli czeka cię rozwód, poszukaj specjalisty od prawa rozwodowego. Jeśli dotyczy cię sprawa karna, dowiedz się, czy adwokat, którego znalazłeś, podejmie się takiej. I to bez względu na to, czy będzie to dłuższa współpraca, czy jedynie doraźne sporządzenie pisma procesowego.

Wstępne informacje o tym, jakimi dziedzinami prawa zajmuje się kancelaria i jakie porady adwokackie możemy w niej uzyskać, znajdziemy najczęściej na stronie internetowej – np. strona Kancelarii Adwokackiej w Radomiu, gdzie mecenas Joanna kaźmierczak udostępnia informacje pod adresem kancelaria adwokacka kazus.eu

Po drugie – zaufanie

Do adwokata przychodzimy z różnymi sprawami. Jedne są mniej, jedne bardziej poufne. A zdarza się nawet, że są dla nas bardzo intymne. Czy opowiadalibyśmy o nich byle komu? No właśnie…

Aby rozpocząć współpracę z prawnikiem i móc powierzyć mu reprezentowanie nas w zaistniałym sporze, konieczne jest zaufanie. Warto zadzwonić, a nawet umówić się na krótkie spotkanie, aby sprawdzić, czy dana osoba na pewno będzie dla nas odpowiednia. Jeśli już na samym początku nas zrazi, nie ma co liczyć na to, że z czasem będzie lepiej. Trzeba szukać dalej.

Po trzecie – cena

Cena za usługę prawną w kancelarii adwokackiej to kwestia bardzo indywidualna, na którą składa się wiele czynników. Trudno tu mówić o swoistym „cenniku”. Nie znajdziemy go wywieszonego w gablocie, ani na stronie internetowej. Warto się jednak rozeznać i sprawdzić jak poszczególne kancelarie wycenią prowadzenie naszej sprawy.

Call Now Button